Кошик
336 відгуків
+380 (67) 681-28-14
+380 (95) 143-67-77
Hometools

Як правильно вибрати мотопомпу

Що це за пристрій, які види мотопомп існують і як вибрати обладнання для своїх потреб.

Конструкція і принцип роботи мотопомпи

По суті, пристрій являє собою насос з двигуном внутрішнього згоряння (бензиновим і дизельним) або електричним. Найчастіше обирають перший тип, так як електрична помпа має істотні обмеження по радіусу дії, так і електрику, приміром, на дачній ділянці, буває не завжди. Рідше зустрічаються газові помпи. У конструкції передбачається наявність двох патрубків для рукавів всмоктування рідини та її виведення. Металевий каркас робить всю конструкцію більш стійкою і міцною. Призначення мотопомпи — перекачування води або інших рідин. Схема роботи проста — при включенні двигун запускає насос, який перекачує потрібну рідину з одного рукава в інший. Насос може бути мембранним і відцентровим. З допомогою мембранного можна відкачувати густі рідини, бруд, а ось відцентровий годиться для водопостачання, поливу, перекачування слабозабрудненої води. Далі ми розглянемо ключові технічні характеристики, виходячи з яких, слід вибирати мотопомпу.

Характеристики обладнання

В залежності від завдань, які належить вирішувати з допомогою мотопомпи, потрібно орієнтуватися на різні показники наступних характеристик.

Продуктивність

Це те, скільки літрів рідини помпа може перекачати за хвилину. Для побутових потреб, наприклад, поточного водопостачання дачі, підійде помпа, здатна перекачати 200-240 л/хв. Щоб відкачувати воду із затоплених приміщень або осушити басейн потрібно продуктивність 600-1000 л/хв, а для використання в будівництві або при відкачуванні води з водойм потрібний агрегат, перекачивающий не менше 1500 л/хв.

Напір або висота водяного стовпа

Показник того, на яку висоту помпа може подавати воду. Для побутових потреб зазвичай досить напору до 30 метрів. Якщо потрібно високонапірні агрегат, характеристика може досягати 70 м. Зверніть увагу Висота стовпа 1 метр відповідає приблизно 10 метрам горизонтальної подачі води. Тобто, якщо тиск помпи 45 метрів, вона зможе подавати воду на 400-450 метрів площі ділянки без підйому.

Глибина всмоктування

Показує, з якої глибини можна закачувати рідина, якщо сам насос знаходиться на поверхні. Найчастіше глибина всмоктування помп побутового та напівпрофесійного використання — 7-9 метрів, чого цілком вистачає для різних завдань.

Параметри фільтра сітки

Для попереднього очищення рідини від твердих фракцій застосовують фільтраційні решітки. Видалення твердих частинок необхідно, в першу чергу, для збереження мотора. Діаметр отворів коливається від 5 мм (для чистої води) до 25-30 мм (для грязьових мотопомп, забору води з природних водойм), рідко — більше. При цьому бажано, щоб кожух дозволяв при необхідності швидко очистити фільтр.

Діаметр вхідного і вихідного отвору

Це цього показника залежить продуктивність: чим ширше вхідна/вихідна отвори, тим вона вища. Мінімальний показник вихідного патрубка — 1 дюйм (2,54 см), максимальний — 4 дюйма (10,16 см).

Потужність двигуна

Самі прості, легкі помпи оснащені двигунами в 2-5 кВт — такі підійдуть для поливу або річного водопроводу. Більш потужні пристрої — від 5 до 7 кВт потрібні для прокачування забрудненої води, осушення. Найпотужніші двигуни — 10-12 кВт дозволять відкачувати в'язкі рідини.

Тактность

Двотактні двигуни використовуються в побутових помпах. Чотиритактні — в агрегатах високої потужності і великої продуктивності.

Витрата палива

Параметр актуальне для найбільш поширених бензинових і дизельних мотопомп. Залежить від потужності пристрою. Для мотопомпи «домашнього» використання нормою буде не більше 1 л/год, для професійних пристроїв витрата може досягати 2-3 л/год.

Види пристроїв

Як ми вже говорили, існує кілька основних типів мотопомп, кожен з яких має свої особливості.

За типом двигуна[1]

Вище ми згадували, що існують газові та електричні помпи, але в рамках статті ми розглянемо найбільш популярні варіанти.

Бензинові

Призначені більшою мірою для нетривалого або епізодичного використання: якщо потрібно відкачати воду із затопленого підвалу або раз в три дні полити город. Однак потужні бензинові помпи (наприклад, Honda WT 40 X) відмінно зарекомендували себе на будівництві: для відкачування води з котлованів. Тут вони використовуються регулярно. Бензинові двигуни менш економічні, але і менш вибагливі, ніж дизельні: запускаються при мінімальній температурі -15°. Однак щоб бензиновий двигун точно завівся, він не повинен «простоювати» більше місяця, інакше доведеться повністю міняти пальне в баку. Навіть якщо помпою не користуються, потрібно раз в 30 днів запускати її хоча б на півгодини.

Дизельні

Такі двигуни довговічніше і економічніше, ніж бензинові — ресурс мотогодин більше, а витрата палива менше. Тому підходять для безперервного використання, наприклад, для установки в колодязях, забезпечують водою будинок. Також їх використовують в потужних мотопомпах: будівельних, асенізаторських. В режимі очікування можуть знаходитися до півроку, запускати щомісяця або змінювати паливо не потрібно. Але такі мотопомпи вимогливі до температури: деякі заводяться тільки при -10°C, а частіше температура експлуатації — від +5° до +30°C. Дає сильний димний і токсичний вихлоп, що робить її використання поблизу житла не бажаним.

За типом розв'язуваних задач[2]

для перекачування чистої води Для цієї порівняно легкої завдання підійдуть помпи з двухтакными двигунами невеликої продуктивності. На таких встановлюють мелкоячеистую сітку фільтра, так як навіть невеликі тверді частинки можуть пошкодити двигун. За рахунок невисоких вимог до двигуна мотопомпи мобільні, їх можна легко перевстановити в інше місце.

для роботи з слабозабруднених і чистою водою (високонапірні або пожежні) Мотопомпи з високим напором в більшості випадків мають маркування H. При цьому пожежні помпи можуть використовуватися і для побутових потреб, наприклад, передачі води на високі поверхи — до 60 м — або на далекі відстані — якщо ділянка далеко від колодязя. Але варто пам'ятати, що високонапірні помпи досить важкі (вага близько 100 кг) і маломобильны.

для перекачування сильнозабрудненого води і густих рідин (грязьові) Часто маркіруються буквою T (залежно від виробника). Виготовляються з особливо міцних матеріалів і мають зазвичай двигун мембранного типу. Продуктивність грязьових помп може досягати 2 000 л/хв. Оскільки ці агрегати найбільш потужні, вони також є і найважчими — до 150 кг. Можуть бути використані для відкачування септика, осушення болотистого водойми. Коли визначено коло завдань, які повинен вирішувати інструмент, і характеристики підібрані, варто звернути увагу на вартість.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner